PROYAPI A.Ş. TARİHÇE

Etüd, Proje Mühendislik, Müşavirlik ve Kontrollük Hizmetleri yapmak ve bu hizmet alanlarında faaliyet göstermek amacı ile 1994 yılında kurulan PRO YAPI Proje İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, 1998 yılında yine mühendis olan sahiplerinden devralınmıştır.

 

1994 yılında kurulan, ancak o dönemdeki kurucularının hiçbir maddi ve manevi katılımı kalmayan PROYAPI, 1998 yılı Ağustos ayındaki devir işlemlerinden sonra yeniden organizasyonel bir yapılanmaya giderek günümüz modern mühendislik firmalarında olması gerekli teknolojik donanımlarla teçhiz edilmiştir. Yeni yapılanmada şirketin hissedarları Murat KORU ve Akif AYGEN, Bülent AKSOY ve Z.Burak KORU’dur.

 

20 yılında yeni ticari ünvanı ile hizmetine devam eden PROYAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş., kuruluşundan itibaren Türkiye’de ve yurtdışında üstlenmiş olduğu önemli projeler sayesinde kısa bir süre içerisinde özellikle yol,demiryolu ve altyapı projelerinde iş hacmini hızlı bir şekilde yükseltmiştir.

 

Firmamızda çalışan teknik ve yönetici elemanlar sahip oldukları engin tecrübe ile çağdaş teknolojik gelişmeleri yakından izlemekte, teknik açıdan üstün ve ekonomik çözümlerin üretilmesinin yanında aynı zamanda çevreye duyarlı ve ülkemiz koşullarına uygun altyapı tesislerinin araştırılması, projelendirilmesi üzerinde hassasiyetle çalışılmaktadır.

 

PROYAPI A.Ş., 100 kişiye yaklaşan mühendis, tekniker ve alanlarında uzman personellerden oluşan teknik ve idari kadrosu, İstanbul ve Azerbaycan/Bakü’de bulunan bağlı şubeleri ve iş ortağı ERA Jeoloji Jeoteknik Hiz.Ltd. Şti. ile birlikte faaliyetini sürdürmektedir.